Најдобар рецепт за сармички во лозов лист + домашно кисело млеко!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Сармички во лозов лист е вистински летен специјалитет.

Сармата е традиционално зимско јадење подготвено од лисја од кисела зелка, но во текот на летото обично избираме малку полесни варијанти или оваа со лозов лист. Тие се најубави со домашно кисело млеко.

Состојки:

  • 40 парчиња лозови листови
  • 500 гр мешано мелено месо
  • 2 главици кромид
  • зачини
  • чаша ориз
  • 1 јајце
  • сол, бибер
  • сецкан магдонос
  • домашно кисело млеко за сервирање

Подготовка:

- Advertisement -

Ситно исецкајте го кромидот. Ставете го кромидот да се пржи, а потоа додадете половина килограм мелено месо и промешајте, додадете сол, бибер, додадете малку сецкан магдонос, една чаша исчистен и измиен ориз и едно јајце.

Четириесет парчиња лозов лист прво се чистат од стебленца, а потоа се варат во сад со врела солена вода. Кога лисјата ќе станат меки, исцедете ги и измијте ги со ладна вода, а потоа оставете ги да се изладат.

Подготвениот фил се става во листовите и се прават мали, цврсто замотани сармички, кои се редат во тенџерето исто толку цврсто една до друга и на крај се притискаат со рамна чинија или мал капак, за да не се распаѓаат при готвењето. Ставете им топла вода и гответе на тивок оган.

На крајот на готвењето, извадете ја чинијата или капакот и оставете го на тивок оган некое време, по што се ставаат во рерна да се печа околу 25 мин на 200 степени. Послужете со кисело млеко.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...

ЈОГУРТИНА: Прекрасна торта направена од само пет наједноставни состојки

Јогуртот му дава неверојатна свежина, наместо јогурт можете да користите и крем сирење. Може да послужи и како сочна база за бисквити за колачи...

МЕДЕЊАЦИ : Едноставен рецепт за традиционални колачиња

Кога ќе посакате да на направите медењаци еве едноставен рецепт за овие вкусни и фини традиционални колачиња. Состојки: 500 гр брашно, 1 прашок за пециво, ...

ТОРТА СО ЧОКОЛАДА И КАФЕ: Само за љубителите на софистицирани слатки – вкус кој долго ќе се памети!

Кафето и чоколадната торта никогаш не треба да се одвојуваат. А кога кафето и чоколадото ќе се спојат во една торта – тогаш се...

БОЕМСКИ КОЦКИ, ЧИЈ ВКУС ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Домашна хит торта која ја менува и најдобрата торта!

Доколку барате совршено колаче, рецептот за боемски коцки е токму тоа што го барате. Состојки: Кора: 12 белки 12 лажици шеќер 2 лажички цимет 200 грама...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!