Лек кој го регулира високиот крвен притисок: Народен рецепт!

Вреди да се проба:

Неверојатен лек кој ќе ви помогне доколку имате висок крвен притисок.

Состојки:

  • 1 литар вода
  • пола килограм шеќер
  • 5 големи главици кромид

Подготовка:

Ставете да се вари 1 литар вода, и потоа во водата додадете половина килограм шеќер и 5 големи главици неизлупен кромид, исечени на четвртини. Оставете водата, шеќерот и кромидот да се динстаат околу 20 минути.

- Advertisement -

Кога ќе го тргнете од оган, оставете се да се излади полни 10 часа. Потоа исцедете ја смесата преку газа и ставете ја во стаклено шише во фрижидер.

Пијте го овој сируп земајќи 1 лажица 3 пати на ден 20 минути пред јадење. Овој третман трае 10 дена, а потоа направете пауза од 7 дена, а потоа повторно пијте го сирупот 10 дена.

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!