Кус-кус со пилешки гради: Брз, лесен и вкусен ручек!

Вреди да се проба:

Овој ручек не е тешко ни скапо да се направи, а вкусот загарантирано ќе го обожавате.

Состојки:

  • 1 лимон
  • еден куп магдонос
  • 5 лажици маслиново масло
  • сол и црн пипер
  • 4 парчиња пилешко филе без кожа
  • 2 моркови
  • 1 пурпурен кромид
  • 350 гр кускус
  • 700 мл зеленчукова бистра супа

Подготовка:

Измијте го лимонот во топла вода, исушете го, изрендајте ја кората и исцедете го сокот. Измијте го магдоносот, истресете го вишокот вода, а потоа искинете го и исечете ги лисјата. Измешајте половина од магдоносот со 4 лажици масло, сок од лимон, кора од лимон, сол и бибер и премачкајте го измиеното и суво месо со оваа маринада. Оставете да отстои 30 минути.

- Advertisement -

Излупете морков и изрендајте го. Излупете кромид, исецкајте го и испржете го во 1 лажица врело масло, додадете моркови и кускус, прелијте ги со бистрата супа и варете ги на тивок оган околу 10 минути.

Пржете го пилешкото во многу жешка тефлонска тава 5-6 минути од секоја страна, или пак ако не сакате да пржите можете да го печете во рерна.
Размешајте го сварениот кускус со вилушка и промешајте го со остатокот од магдоносот. Послужете го со готовото месо. Можете да го декорирате садот со лисја од магдонос.

На здравје!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!