Крцкава пита со сланина, компир и сирење

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ова јадење е корисен додаток ако служите повеќе јадења за повеќе гости, како неочекувано предјадење или некаква закуска. Крцкава сланина, топено сирење и печен компир, задебелени со кромид и кромид, изблендирани во оваа мала, но моќна пита.

Состојки:

  • 200 гр сланина
  • 1 мал кромид
  • свеж магдонос
  • свеж власец
  • 100 гр кашкавал
  • 2 поголеми млади компири
  • бибер

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 180 степени Целзиусови. За печење, изберете тава што може да се смести и во рерна.

Парчињата сланина наредете ги во круг на тавата, од средината до краевите. Дијаметарот на тавата ќе зависи од должината на парчето сланина, а ние користевме тава со дијаметар од 20 см.

- Advertisement -

Исечете го кромидот, магдоносот и власецот и измешајте ги.

Изрендајте го кашкавалот и посипете ја сланината. Потоа ставете тенки парчиња компири во круг врз него и бибер. Посипете со мешавина од кромид, магдонос и власец.

Повторете го ова редење три пати, и посипете го последниот ред со малку повеќе сирење. Секој нов ред треба да биде малку потесен од претходниот, така што на крајот ќе добиете форма на хемисфера. Затворете ги наредените состојки со парчиња сланина спојувајќи ги на средина.

Ставете мало парче хартија за печење во средината на питата и поклопете со капак одозгора за да не се растури питата.  Ставете во рерна.

По 45 минути, извадете го капакот и хартијата и продолжете со печење уште 40 минути, додека целата пита не стане крцкава однадвор. Послужете топло.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!