Кроасан полнет со шунка салата!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ова е едноставен рецепт кој користи се што имате во фрижидерот.

Земете го како упатство и играјте со комбинации и додатоци, па направете ја вашата совршена салата. За дополнителен вкус, може да користите пушена шунка во салатата.Ако ја служите салатата во свеж кроасан, овој  оброк ќе стане вистинско уживање.

Состојки:

  • 300 гр шунка
  • 2 тврдо варени јајца
  • 3-4 кисели краставички
  • 1 лажица сенф
  • 2 лажици сецкана копра
  • 1 лажица сецкан магдонос
  • 100 гр мајонез
  • кроасан или пециво за послужување

Подготовка:

Исецкајте ја шунката на мали коцки или уште подобро, ставете ја во мелница и иситнете ја ситно.

- Advertisement -

Јајцата и краставиците ситно исецкајте ги и додајте ги на шунката. Додадете сенф, сецкана копра и магдонос и мајонез и добро измешајте.

Чувајте ја салатата подготвена на овој начин во фрижидер додека не ја сервирате. Наш предлог е да ја сервирате во свеж кроасан со сезонска салата.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!