Кроасаните на баба: Рецепт за воздушно печиво стар 30 години!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Меки, нежни, воздушни кроасани ви се топат во устата. Мора да ги пробате.

Состојки:

  • 200 мл вода
  • 200 мл млеко
  • 40 гр свеж квасец
  • 1 лажица шеќер
  • 1 лажичка сол
  • 4 лажици масло
  • 600 гр брашно
  • 200 гр маргарин
  • 1 жолчка.

Подготовка:

Загрејте го млекото и додадете го квасецот и шеќерот. Оставете го квасецот да нарасне, и ставете го брашното (речиси цело) во садот, потоа додадете ферментиран квасец, вода, масло и сол. Месете го тестото со додавање на преостанатото брашно, формирајте форма на топка и оставете го да отстои 15 минути.

- Advertisement -

Кога ќе помине тоа време, исечете го тестото на 8 дела и расукајте го секој дел во големина на голема чинија, во круг, потоа изрендајте го маргаринот на 7 кругови и ставете ги како торта, потоа ставете го осмата одозгора и не ставајте маргарин на неа.

Така сложени, расукајте се во голем круг, дебел 3-5 милиметри и исечете 32 триаголници. Кроасаните може да се полнат со што сакате или да оставите празно.

Завиткајте ги и свиткајте ги малку, за да изгледаат како полумесечина и ставете ги во намастен плех за печење, премачкајте со жолчка и оставете ги да отстојат 60 минути. После тоа, печете ги кроасаните во загреана рерна на 200 степени додека не поруменат.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!