Кременадли со шампињони: Вкусен ручек за целото семејство!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

За сите љубители на зачинето месо, овие кременадли се совршени.

Во исто време меки и сочни. Можете исто така да ја намалите количината на лута пиперка за да одговараат на вашиот вкус. За кој сака да се „излути“  рецептот е со совршени количини на состојки па се малку полути од вообичаено.

Состојки:

  • 1 кг кременадли без коски
  • 200 гр свежи печурки
  • 100 – 150 мл масло
  • брашно, сол
  • лажичка сув зачин
  • половина лажичка бибер
  • една полна лажица сув чили пипер, а може и домашна мелена пиперка

Подготовка:

Исечете парче кременадла на половина и потоа исечете ја по должина, како за вешалица. Исчукајте ги малку со чекан за месо и посолете од двете страни.

- Advertisement -

Загрејте 100 мл зејтин, па валкајте ги кременадлите во брашно и пржете ги на силен оган по 3-4 минути од секоја страна, за малку да поруменат, но внимавајте да не изгори брашното во тавата.

Направете го истото со сите кременадли. Во тавата додадете 50 мл масло, исечкани печурки и половина чаша вода. Гответе додека не испари водата, а потоа додадете една лажица брашно и сè измешајте минута-две.

Додадете половина литар вода, па зачините и лутата пиперка. Смесата треба да биде ретка, водена. Спуштете ги кременадлите и динстајте сè на тивок оган додека вишокот вода не испари и месото целосно не омекне. Послужете топло со салата од компири и зелка.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!