Кремаста салата од кикирики: Вкусот на задоволството!

Вреди да се проба:

Брз и едноставен рецепт за кремасто предјадење. Вкусна салата која оди како совршен додаток на главното јадење.

Состојки:

  • 100 гр печени несолени кикирики
  • 200 гр сирење фета
  • 1 лажица рен
  • 1 лажица сенф
  • 1 лажица павлака со 20% мм
  • 2 ситно исецкани кисели краставички
  • 100 гр ситно сечкана шунка
  • прстофат мелен пипер
  • сол по потреба

Подготовка:

Пасирајте го фета сирењето со вилушка, исечете ги кикириките или грубо исецкајте ги на парчиња. Додадете ги сите други состојки и измешајте се лесно за да се комбинираат состојките.

- Advertisement -

Додадете сол по вкус. Пред сервирање, ставете во фрижидер да се излади.

На здравје!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!