Кратовска пастрамајка: Мајка на пастрамајлиите!!!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Пастрамајката е јадење кое е актуелно во зимскиот период и супер оди со една чаша црвено винце. Ова јадење е традиционално и познато во нашите краеви, и во начинот на правење се разликува од град до град.

Инаку сторијата за пастрамајката доаѓа од дамнешни времиња (пред околу 100 години) каде во минатото, луѓето од овој регион наместо пушено месо и сланина употребувале солено овчо месо (пастрма) ложено во каче, од кое го добива и името. Со текот на времето ова е исфрлено од употреба и рецептот е пренаменет со користење на свинско пушено месо.

Ние ќе ви го пренесеме рецептот за кратовската пастрамајка кој е актуелен во денешно време.

Состојки:

- Advertisement -

Тесто: (за две пастрамајки)

  • 500 гр брашно
  • 1 свеж квасец
  • сол
  • малку зејтин
  • 1 лажиче шеќер

Месо:

  • 400 гр домашно пушено месо
  • 100 гр пушена шарена сланина

Подготовка:

Квасецот се разматува во малку вода и пола лажиче шеќер. Во брашното се прави дупче, се става солта, квасецот и малку вода. Се замесува, полека додавајќи вода, за тестото да не биде ни многу меко ни многу густо. Откако ќе се замеси, тестото се става во вангла покриено на собна температура, треба да стаса, околу 1 саат.

Откако ќе нарасне се премесува без многу стискање. Се дели на 2 еднакви дела. Се прават топчиња, и се ставаат во подмачкано плехче. Пак се покриваат за да стасаат, но не многу, да не биде многу нараснато но не и многу сплескано.Парчињата тесто се прават со рацете така што да бидат долгнавести во форма на кајак.

Парчето пушено месо кое однапред се спрема се сече на не многу тенки листови и се меша со исецканата сланина и се распоредува на двете пастрмајки.

Се става да се пече на 250 степени кратко време, ќе забележите дека е готово кога краевите ќе станат златести.

Кога пастрмајките ќе се испечат се премачкуваат со маргарин од краевите, или по старински начин се премачкуваат со мрснотијата која е пуштена од сланината во неа.  Потоа се покриваат за да омекнат.

Дополнително, по желба, може  да се стави јајце врз неа во текот на печењето.

Како прилог одлично оди со лути пиперчиња и чаша црвено вино.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!