Нема кој нема да го сака овој совршен ручек: Ќе бидете воодушевени од вкусот!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ќе бидете воодушевени од вкусот!

Состојки:

  • 3 тиквички средни (може да се проба и со модар патлиџан)
  • 3-4 јајца
  • 100 гр брашно
  • 150-200 гр мисиркина шунка
  • 200 гр кашкавал или моцарела
  • 180 гр павлака
  • сол, вегета, бибер

Подготовка:

Излупете тиква, исечете ја на колку што е можно потенки парчиња, ставете ја во цедалка и додадете сол, оставете ја 30 минути.

Исцедете ги тиквичките од сокот што го пуштиле и превртете ги во брашно. Ставете го маслото да се загрее. Пржете тиквички додека малку поруменат. Пренесете ги на во салфетка за да се соберат маснотиите. Исто така, поздрава опција, може да се печат во рерна на хартија за печење.

- Advertisement -

Внатрешноста на огноотпорниот сад подмачкајте го и ставете ред тиквички. На тиквичките наредете шунка и рендан кашкавал и така се додека не ги потрошите сите состојки. Ќе добиете три слоја, а последниот слој завршете го со шунка.

Изматете павлака и јајца и прелијте ги тиквичките и одозгора ставете рендан кашкавал или моцарела. Печете на 200 С околу 30 минути.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!