КОХ СО ГРИЗ: Антички рецепт за десерт кој го сакаат сите генерации!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Брза, лесна и вкусна торта.

Поради недостаток на време и идеи за подготовка на колачи и слатки, домаќинките посегнуваат по стари рецепти кои се докажано испробани и со кои нема грешка.

Еден од тие десерти е колач од гриз, без додавање на обично бело брашно, што ја менува текстурата на колачот. Гризот е лесен и воздушен, брзо се подготвува, а повеќето домаќинки веќе ги имаат сите состојки за подготовка на оваа торта дома.

Состојки:

  • 6 јајца
  • 6 лажици шеќер
  • 9 супени лажици гриз
  • 1 кесичка прашок за пециво
  • 1 литар млеко
  • 1 кесичка ванилин шеќер

Подготовка:

- Advertisement -

Одвојте ги белките од жолчките, па со миксер изматете ги белките во цврст снег. Потоа додадете го шеќерот и продолжете да мешате додека не се соединат белките и шеќерот.

Во масата лесно измешајте гриз, прашок за пециво и жолчки, па истурете ја смесата во калап кој претходно сте го премачкале со масло и го посипавте со обично бело брашно. Плехот се става во рерна загреана на 200 степени, па се пече додека рабовите на колачот не се одвојат од тавата. Додека се пече кохот, подгответе го млекото.

Истурете млеко во шерпа или тенџере, додадете ванилин шеќер и варете додека млекото не зоврие. Испечениот кох лесно прелијте го со врело млеко и оставете да се излади. Кохот по желба можете да го украсите со изматена слатка павлака и да декорирате со какао во прав.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!