Кондензирано млеко: Петминутен супер едноставен рецепт!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Колку пати ви се случило да налетате на некоја примамлива слатка а потоа кога ќе почнете да го читате рецептот, меѓу состојките ќе налетате на кондензирано млеко и се откажувате.

Благодарение на овој рецепт ќе имате кондензирано млеко во секое време. Значи, кондензираното млеко се добива со испарување на водата од млекото со долго варење. На крајот треба да се добие густа леплива смеса со конзистенција слична на медот. А што се однесува до вкусот, неодоливо потсетува на белиот дел од еурокремот – млечен, сладок и фин.

Состојки:

(за 400 гр кондензирано млеко)

  • 30 гр путер
  • 60 гр шеќер во прав
  • 200 гр млеко во прав
  • 120 мл зовриена вода
  • 1 лажичка вкус на ванила (опционално)

Подготовка:

- Advertisement -

Во тавче растопете го путерот и оставете го на страна. Во блендер се ставаат шеќерот во прав, млекото во прав, а потоа растопениот путер, зовриената вода и аромата на ванила и едноставно се мешаат 2-3 минути додека не се добие фина компактна густа смеса.

Истурете во тегла доколку не планирате да ја користите веднаш, оставете ја да се излади, а потоа ставете ја во фрижидер до употреба. Вака складираното кондензирано млеко можете да го чувате во фрижидер до една недела.

Целосно ќе се стегне кога стои, па само загрејте го пред употреба и ќе биде како ново. Може да се користи и во микробранова печка, но сепак подобро е да го извадите од теглата во тенџере и да го стопите на шпоретот. Побезбедно е, бидејќи ако ја наполните теглата до врвот и ја ставите во микробранова печка, може да истече.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!