Компир салата на германски начин – Кој пробал знае….

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Кога еднаш ќе ја пробате оваа салата, со сигурност ќе сакате што почесто да биде застапена на вашата трпеза. Овој вкус не се заборава…

Состојки:

  • 3 компири
  • 120 гр сланина
  • 1 глава кромид
  • 50 мл јаболков оцет
  • 2 лажици вода
  • 3 лажици шеќер
  • 1 лажиче сол
  • малку мелен црн пипер
  • 1 лажица масло
  • свеж магдонос

Начин на подготовка:

Измијте и излупете го компирот. Исечете го на коцки, ставете го во тенџере и истурете доволно вода да го покрие.

Варете 10 минути, откријте откако ќе зоврие водата. Исцедете ја водата и оставете го компирот настрана.

- Advertisement -

Сланината, сецкана на коцки, се става во голема тава да се пржи. Загревајте ја ринглата до средно ниво.

Пржете додека не стане крцкава, свртете ја неколку пати. Извадете ја од тавата и оставете ја настрана некое време.

Кромидот насечете го на ситни парченца, ставете го во маснотијата од сланина и оставете го да порумени. Додадете оцет, вода, шеќер, сол и црн бибер.

Оставете ја течноста да зоврие, а потоа додадете ги сварените компири и магдоносот, исецкан на ситно. Додадете половина од сланината. Смесата се остава да се загрее.

Префлрлете ја слатата во друг сад за сервирање. Одозгора посипете ја преостанатата сланина и послужете.

Пријатен апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!