Колач ТОПЛО – ЛАДНО од само три состојки: Никогаш полесно до ЧОКОЛАДНО СОВРШЕНСТВО!

Вреди да се проба:

За ТОПЛО – ЛАДДНО колачот потребни ви се само три состојки и вкупно дваесет минути.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 30 гр брашно
  • 250 гр млечно чоколадо

Подготовка:

Изматете ги јајцата и брашното, и растопете го чоколадото на пареа. Во брашното и јајцата додадете го растопеното чоколадо, убаво измешајте, па наполнете ги калапите за мафини кои претходно сте ги намастиле.

- Advertisement -

Ставете го калапот со смесата во загреана рерна на 200 степени на 7-8 минути.

Обрнете посебно внимание на времето на печење, бидејќи секоја минута подолго може да значи дека колачот ќе се претвори во кифла. Послужете топло, веднаш откако ќе го извадите од рерна, а како додаток и убаво освежување е топка сладолед.

Уживајте!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!