Колач СЛАДОК ГРЕВ: Слатка торта, кремасто совршенство од вкус!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Едноставна торта со прекрасен пресек , сигурни сме дека ќе ве воодушеви. Се прави брзо, затоа е одличен за летните денови, кога не е најпријатно да се поминува покрај шпоретот.

Состојки:

  • 1 пакет од 300 гр готов пандишпан
  • 200 гр чоколадо
  • 6 лажици масло
  • 8 лажици млеко
  • 2 врекички пудинг од ванила
  • 500 мл млеко
  • 200 гр павлака
  • 200 мл слатка павлака
  • Декорација по ваш избор

Подготовка:

Растопете го чоколадото со масло и млеко на пареа или во микробранова печка. Млекото е задолжително, доколку има поголем процент какао во чоколадото, слободно додадете уште 2 лажици млеко, бидејќи кога тортата ќе се стврдне, чоколадото мора да остане меко за да може тортата лесно да се исече.

Оставете го чоколадото да се излади додека ги матите другите состојки. Изматете го пудингот со млекото, додајте ја павлаката, па изматете и на крај додадете ја слатката павлака, па се добро изматете со миксер.

- Advertisement -

Поделете го пандишпанот на 3 дела и ставете го првиот дел во плех 30 х 20 см или во калап. Не треба да се потопува во млеко, бидејќи е тенок и ќе извлече влага од филот. Ставете четвртина од фил пудинг над бисквитите, израмнете, па ставете половина од чоколадото, и израмнете исто така.

Ставете го во фрижидер или кратко во замрзнувач за да се стегне чоколадото. Повторно ставете четвртина од фил врз чоколадото потоа пандишпан, фил, чоколадо, фил и пандишпан. Декорацијата е по ваш избор.

Уживајте!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!