Колач КРАЛИЦА ВИКТОРИЈА: Оригинален рецепт, а состојките и подготовката никогаш не биле поедноставни!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Тортата Кралицата Викторија е совршена за летни прослави и е исклучително лесна за правење.

Тортата Викторија стана класика на британската кујна, а е исклучително лесна летна торта исполнета со маргарин и овошен фил. Инаку, оваа торта го добила името по кралицата Викторија која обожавала да ја јаде со попладневен чај, а рецептот го создала дамата на дворот и пријателка на кралицата, војвотката Ана Расел.

Оваа торта стана толку популарна што Британците ја прават за специјални пригоди, а и до ден денес е омилена на дворот. Рецептот е повеќе од едноставен, а не се знае дали тортата е повкусна или поубава, а е совршена за сите настани и прослави.

Состојки:

- Advertisement -

За кората:

  • 4 јајца
  • 200 гр шеќер
  • 200 гр маргарин
  • 1 кесичка прашок за пециво
  • 2 лажици млеко

За полнење:

  • 100 гр маргарин
  • 140 гр шеќер во прав
  • 200 гр џем од малини или јагоди
  • 1 лажичка екстракт од ванила

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 180 степени. Изматете ги најпрво цели јајцата додека не станат пенести, па измешајте ги со шеќерот, омекнатиот маргарин, прашокот за пециво и млекото, па матете додека не добиете мазна, еднолична смеса. Истурете го тестото во тркалезна тава за колачи со дијаметар од 20 см и печете околу 20 минути.

Кога ќе се испече, оставете го да се излади, па пресечете го на половина по ширина за да добиете две кори. За филот, матете го омекнатиот маргарин додека не стане пенест, па постепено додавајте шеќер во прав со матење цело време. На крајот, истурете го екстрактот од ванила.

Долната кора ставете ја на плех, обилно покријте ја со џем, а потоа со филот од маргарин. Одозгора ставете го вториот бисквит и лесно притиснете. Оставете го во фрижидер да се стегне околу еден час, а по желба пред послужување посипете го со шеќер во прав.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!