Колачиња ПОТКОВИЦИ: Едноставен рецепт, но совршен вкус!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Убави, крцкави бисквити кои пленат со својот изглед и вкус.

Состојки:

Тесто:

  • 150 гр маргарин
  • 80 гр шеќер во прав
  • 2 жолчки од јајце
  • 1 лажичка арома на ванила
  • 200 гр брашно тип 400
  • 70 гр мелен афион
  • прашок за пециво половина лажичка

Глазура:

  • 100 гр чоколадо за готвење
  • 1 лажица масло

Подготовка:

- Advertisement -

Во сад исечкајте го омекнатиот маргарин на коцки, додадете жолчка од јајце, шеќер во прав и ванила и комбинирајте се добро со вилушка. Потоа додадете мешавина од брашно, афион и прашок за пециво, уште еднаш добро измешајте и измесете мазно тесто.

Формирајте топче тесто и завиткајте го во проѕирна фолија и оставете го во фрижидер околу еден час. Поделете го тестото од фрижидер на 8 дела. Додека го обработувате првиот дел, оставете ги другите делови во фрижидер.

Рачно формирајте мал валјак со дијаметар на прстот на работната површина, а потоа поделете го на ленти со ширина од 4 см. Обликувајте ја секоја лента во потковица и наредете ја на плех обложен со хартија за печење.

Печете ги потковиците на 180 степени околу 14 минути. Растопете го чоколадото со маслото на пареа и кога потковиците ќе се оладат, потопете ги врвовите во чоколадото и ставете ги на хартија за печење додека не се стврдне глазурата.

Уживајте!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!