Колачиња МАКАРОНС готови ЗА ПОЛОВИНА ЧАС: Наједноставниот рецепт за најслатките француски колачиња!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Овие колачиња со неодолив изглед се еден од најчестите избори на оние кои сакаат слатко со години.

Освен што се убави за око, тие се и многу вкусни, а она што ќе ве возбуди уште повеќе е дека нивната подготовка нема да потрае многу време.

Состојки:

  • 4 белки од јајца
  • 70 гр шеќер
  • 230 гр шеќер во прав
  • 120 гр мелени бадеми
  • прстофат сол
  • боја за храна
  • полнење по избор (крем, џем, слатка павлака, шлаг …)

Подготовка:

- Advertisement -

Загрејте ја рерната на 150 степени. Белките и шеќерот изматете ги со миксер додека не добиете цврста смеса. Потоа додадете ја бојата за храна и промешајте уште една минута.

Измелете ги бадемите, шеќерот во прав и солта двапати за да ги отстраните сите можни грутки. Постепено и внимателно комбинирајте ги со белките. Смесата треба да биде мазна и густа, да не се растури.

Ставете хартија за печење во плехот, а потоа користете шприц за да ја обликувате смесата во мали топчиња. Печете 15-20 минути. Спојте ги двете колачиња со полнење по вкус. За ова можете да користите џем или слатка павлака, шлаг или обична растопена чоколада.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!