Кисели ПИПЕРКИ ПОЛНЕТИ СО ЗЕЛКА: Докажан рецепт на нашите баби без конзерванси!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Киселите пиперки полнети со зелка се незаменливи при подготовката на зимската храна.

Секој вистински семеен дом не може без подготовка на зимница. Киселите пиперки полнети со зелка се незаменливи на секоја трпеза во зимските денови, а сега е идеално време за нивна подготовка. Свежата зелка можете да ја изрендате претходната вечер, за да испушти што повеќе течност, а пиперките да ги одберете да бидат малку поголеми и да имаат поправилен облик.

Состојки:

  • 2 кг пиперка
  • 2 глави зелка
  • 1,5 литри вода
  • 500 мл оцет
  • 1 лажица сол
  • 1 лажичка шеќер
  • бибер во зрно

Подготовка:

- Advertisement -

Прво изрендајте ја зелката на помали и поситни ленти, посолете ја и оставете да се исцеди вишокот вода. За тоа време, измијте ги пиперките, извадете ги семките, но внимавајте да останат цели. Со раце добро исцедете ја зелката за да се исцеди вишокот вода, а потоа богато наполнете ја секоја пиперка.

Ставете ги пиперките во стаклени тегли, малку поголеми по волумен и добро наполнете ги, за да не лебдат пиперките во теглата кога ќе ја истурите течноста. Во тенџере измешајте вода, оцет, сол и шеќер и варете додека не зоврие. Додека течноста е сè уште топла, внимателно наполнете ја секоја тегла до врвот, додадете неколку зрна бибер и веднаш затворете го капакот.

Загрејте ја рерната на 180 степени, исклучете ја, наредете ги теглите во неа и оставете ја преку ноќ да се излади. На овој начин ќе им овозможите на пиперките без проблем да останат во оставата до зима. Откако ќе ја отворите теглата, чувајте ја во фрижидер.

Пријатно!

Извор: Прашање на вкус

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!