Кисела тиквичка со морков и кромид: Одлична салата која ќе ја јадете со се и сешто цела зима!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Едноставна и вкусна салата со тиквички и моркови ќе ве воодушеви.

Кон крајот на летото и почетокот на есента се прави зимница и нема човек што не го очекува овој период. Следен чекор е печење пиперки, правење ајвар, пинџур, како и други специјалитети. Но, можете да користите и тиквички и од нив да направите совршена салата. Измешајте ги со моркови и кромид и ќе направите салата која можете да ја послужите со месо, леб и како мезе на веселбите. Уживајте!

Состојки:

  • 3 кг тиквички
  • 1 кг моркови
  • 1 кг кромид
  • 250 гр шеќер
  • 250 мл масло
  • 200 мл оцет
  • 2 лажици сол

Подготовка:

Тиквичките и кромидот исечкајте ги на ситни коцки, а морковот изрендајте го. Истурете во поголемо тенџере. Во мало тенџере измешајте шеќер, сол, оцет и масло и варете додека се се стопи и соедини.

- Advertisement -

Прелијте го зеленчукот и измешајте, па оставете 2-3 часа на собна температура за зеленчукот да го ослободи сокот. Мешајте од време на време. Ставете го тенџерето на шпорет и оставете да зоврие.

Кога течноста малку ќе испари, варете го зеленчукот уште 15 минути на ниска температура. Истурете во стерилизирани тегли и цврсто затворете. Превртете ги наопаку и покријте ги со крпа, па оставете уште еден час.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!