КАУРМА на шопски начин: Вкусен старински рецепт кој навистина треба да го пробате!

Вреди да се проба:

Домашен сируп од цвекло: Витаминска бомба за подобра крвна слика и поголема енергија!

Сите знаеме колку е корисно цвеклото, но поради специфичниот вкус и мирис не секој може да го консумира. Затоа ви подготвивме одличен рецепт за...

ГУЛАШ ОД ПЕЧУРКИ: Неверојатно вкусен ручек кој совршено ќе ве нахрани!

Збогатете ја вашата есенска трпеза со оваа одлична чорба која можете да ја послужите со ориз или варени тестенини. Состојки: 500 грама печурки по желба ...

НАЈБАРАНАТА ЧОКОЛАДНА ТОРТА ВО СВЕТОТ: Направете ја дома, брзо и лесно!

Најслаткото уживање кое сте го пробале.  Состојки: Кора: 250 гр брашно 80 гр какао во прав 6 јајца 250 гр шеќер 1 ванилин шеќер 2 прашок...

Колач од тиква и цимет: Миризлив есенски десерт со неодолив вкус!

Сезоната на тикви конечно е пред нас, а овој пат ви носиме рецепт како да ја искористите оваа есенска храна на најсладок можен начин. Тиквите...

Народски познато како ”каурма” е старинско јадење со пржени свински дробчиња и праз. Постојат многу разновидни рецепти за подготовка на ова јадење, но ние го издвојуваме токму ова кое некогаш го правеа нашите баби. 

Потребни состојки:

  • 800 гр. свински дроб (црн или бел дроб, може и мешано)
  • 2 страка праз
  • 4 суви црвени пиперки
  • 1/2 доматно пире ( од конзерва)
  • 1 лажица вегета
  • 1/2 лажичка црн бибер
  • 1 прстофат сол
  • 1 шолја брашно
  • 300 мл масло
  • 100 мл вода

Начин на подготовка:

Убаво измијте и исчистете го свинскиот дроб. Потоа насечете го на парчиња.

Зачинете со вегета, промешајте и оставете да отстои околу 15 минути.

- Advertisement -

Во посебен сад измешајте брашно, бибер и прстофат сол. Во оваа смеса истурете го насечениот дроб и добро измешајте го.

Вака подготвените дробчиња ставете ги во тава да се пржат, додадете масло и пржете околу 15 минути се додека не добиете златинеста боја на маслото.

Во длабок сад загрејте 5-6 лажици масло и во него издинстајте го празот, претходно насечен на ситно. Динстајте го се додека не омекне.

Потоа додадете ги ситно сечените суви пиперки заедно со доматното пире.  Истурете 100 милилитри топла вода и оставете да се готви.

Зачинете по вкус и оставете да се динста околу 15 минути. Потоа додадете го испржениот дроб исцеден од мрснотии. Измешајте добро и поклопете го садот со капак. Динстајте ја каурмата со свински дроб уште 5-10 минути.

Уживајте во вкусот. Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

Брз ручек: Полнето пилешко со крем сирење и спанаќ!

Овој ручек е совршен за изненадувачки гости и кога навистина ви се брза. Состојки: 800 гр пилешки гради 100 гр спанаќ 150 гр крем сирење ...

Риба во фолија: Совршен ручек за ПОСНИ денови!

Освен што се здрави, ваквите оброци се пријатни за непцето и душата, па затоа решивме да ви го понудиме нашиот предлог за ручек деновиве....

ЧОКОЛАДНА ПИТА: Брзо и лесно, сите ќе ви го побараат рецептот!

Отсега ќе го правите цело време. Состојки за тестото: 300 гр мазно брашно 150 гр омекнат путер на собна температура 80 гр шеќер прстофат сол ...

Прелиени ќофтиња: Совршен ручек за целото семејство!

Убаво, вкусно, калорично - се што сите сакаме. Состојки: 400 гр мелено месо 200 мл кефир 200 гр брашно 1 лажица масло 1/2 лажичка сода...

Инстант леб без квасец: Повкусен од кој било леб со сиренце!

Кога ќе ви снема леб и не можете да одите до продавница, замесете го овој брз рецепт. Состојки: 250 гр брашно 1 прашок за пециво ...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!