Карфиол од рерна што ќе ги освои за секунда и оние на кои не им се допаѓа!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Карфиолот со зеленчук печен во рерна е совршена вечера за оние кои сакаат вкусна храна, но без месо.

Доколку сакате да се храните здраво, тогаш ова јадење од денес ќе се најде на вашето мени. За овој карфиол, кој прво добро ќе го зготвите, ќе ви требаат повеќе пиперки и домати, кои по динстањето треба само да ги печете во рерна со сирење. Бројните зачини ќе му дадат подобар и поубав вкус на ова јадење, а кога ќе му додадете и ким, кој иако има силен и необичен мирис, заедно со лукот, ќе ви ја направи вечерата вкусна. Инаку, овој рецепт е одличен за вегетаријанците, но и за оние кои постат.

Состојки:

  • 1 карфиол
  • 1 кромид
  • 2 домати
  • 250 гр кашкавал
  • 4 пиперки
  • лук, коријандер, ким

Подготовка:

Сварете го посолениот карфиол со малку ким во вода 15 минути додека да омекне. Во малку иситнет и запржен кромид ставете ситно сечкана пиперка, изрендан домат, бибер и додадете ким, пиперка во прав, лук и продолжете да крчкате.

- Advertisement -

За тоа време исцедениот карфиол прелијте го со малку масло, изгмечете го со вилушка, додадете коријандер и убаво измешајте. Во плехот за печење прво истурете го изгмечениот карфиол, потоа смесата со пиперка и домати добиена со динстање, па изрендајте го кашкавалот и печете во рерна 25 минути на 250°C.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!