Карамелизирано свинско месо – За вистинските гурмани!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Иако кај нас мешањето на месо и шеќер (или мед) не е многу популарно, ниту пак традиционално, но тоа не значи дека една ваква комбинација нема да ви се допадне. Напротив, ние сме сигурни дека ќе уживате во богатството на вкусови. Затоа, пробајте!

Состојки:

  • 700 г свинско каре
  • 110 г кафеав шеќер
  • 1 главица кромид
  • 1 млад кромид (за декорација)
  • 1 кафена лажичка црвен пипер
  • 1 кафена лажичка (рамна) ѓумбир во прав
  • 1 кафена лажичка сол
  • 1/2 кафена лажичка црн пипер
  • 2 супени лажици масло за готвење

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 200 степени. Во подлабок сад измешајте го кафеавиот шеќер со црвениот и црниот пипер, ѓумбирот и солта.

Со половина од смесата добро измачкајте го месото, а остатокот сочувајте го за подоцна. Во тавче за пржење загрејте малку масло, а потоа пропржете го месото додека малку не зарумени од сите страни.

- Advertisement -

Префрлете го месото во тавче за печење (можете да го ставите врз хартија за печење) и печете го во загреаната рерна 25-30 минути. После 15 минути печење превртете го за да се запече и од другата страна.

Извадете го месото и оставете го да се олади околу 10 минути. Во меѓувреме исечкајте го кромидот на покрупни парчиња и ставете го да се пржи. Исечкајте го месото на потенки парчиња и додадете го во тавчето кога кромидот ќе почне да омекнува. Пропржете ги заедно 2-3 минути, а потоа додадете го остатокот од смесата со шеќер и зачини.

Пржете заедно се додека шеќерот убаво не се растопи, а месото стане малку лепливо од сосот.

Послужете го топло, декорирано со исечкан млад кромид. Одлично оди во комбинација со ориз и со компири.

Пријатен апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!