Како најдобро да подготвите похувана храна: Тајната е во пивото, пченкарно брашно и гриз!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Похувано со пиво, пченкарно брашно и пченкарен гриз.

На овој начин, можете да јадете секаков вид риба (морска, речна, а одлична е за сите видови филети), посни ќофтиња, тиквички, модар патлиџан, печени пиперки и многу други видови зеленчук или што и да сакате.

Состојки:

за печење за 1 кг риба:

  • 300 мл пиво
  • 5 лажици пченкарно брашно
  • 3 лажици пченкарно гриз
  • 1 лажица бело брашно + бело брашно за првото „валкање“,
  • 1 лажица презла
  • 1/2 лажичка мелен црвен пипер
  • 1/2 лажичка лук во прав или гранули
  • 1 лажичка сув зачин

Подготовка:

- Advertisement -

Измешајте пченкарно брашно и гриз, презла и додајте една лажица бело брашно, измешајте и додадете сув зачин, лук и црвена, мелена пиперка. Истурете околу 5 лажици бело брашно во друг сад.

Истурете пиво во третиот сад. Загрејте го маслото во тава (треба да биде најмалку 1 см) во која рибата ќе се пече на нешто појако од средно. Превртете ја рибата прво во бело брашно, потоа во пиво и потоа во смесата што сте ја направиле.

Се тркалаат од сите страни и притискаат уште малку со рака. Ставете ја рибата да се пече додека не добие многу жолта боја. Смесата е одлична, додека се пече, не паѓа.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!