КАКО ЛЕСНО ДА СЕ ИЗЛУПИ И ИСЧИСТИ ЦВЕКЛОТО: Трик кој им ја олеснува работата на домаќинките!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Следете ги овие совети како да се излупи цвекло.

Чистењето на цвеклото е ноќна мора за многу домаќинки, како поради тешкото лупење, така и поради бојата што останува на прстите. Кога треба да излупите само неколку парчиња цвекло, прво потребно е да ги изберете врз основа на обликот, бојата и големината.

Земете само здрави плодови. Пред да го излупите цвеклото, потопете го во вода 10-15 минути, исцедете го и извадете ги листовите доколку ги има. Препорачливо е секоја репка да се исчисти со четка. Лупењето најлесно се прави со нож за лупење компири, а по потреба направете дополнително чистење со нож.

- Advertisement -

За подготовка на многу јадења се препорачува цвеклото да се готви цело, неизлупено, но добро да се измие со четка под вода. По готвењето, кората од цвекло многу полесно се лупи и сите хранливи материи се складираат во исто време.

Цвеклото можете да го исечете во различни форми во зависност од јадењето што го подготвувате. За салати, цвеклото се сече на стапчиња, како прилог – на прстени или коцки, за супи се сече на многу тенки ленти.

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!