Направете здрав, домашен јаболков оцет: Искористете ги неговите придобивки за подобрување на здравјето!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Јаболковиот оцет е широко користен, често го користиме во исхраната, но често се користи за лекување или регулирање на телото.

Јаболковиот оцет е многу здрав, па често се користи како природен лек за многу болести и тегоби. Тоа е целосно природен производ кој се создава со процесот на ферментација на јаболката, кој има две фази. Во првата фаза шеќерот се претвора во алкохол, а во втората со понатамошна ферментација на алкохолот се добива оцет. Целиот процес трае од три до четири недели, во зависност од температурата.

Јаболковиот оцет е првенствено прехранбен производ. Оцетот е една од основните намирници за човечка исхрана, било да е тоа алкохолен, вински или јаболков оцет. Во исхраната се користи во салати, како додаток на готвени јадења или за конзервирање зимска храна. Значи, јаболковиот оцет се користи како и секој друг оцет, но е поздрав од кој било друг, до тој степен што често се користи како лек.

Рецепт за јаболков оцет

  • на 10 кг јаболка оди 50 до 100 гр шеќер

Подготовка:

- Advertisement -

За да направиме јаболков оцет потребни ни се само јаболка, по можност диви и шеќер. Само 50 до 100 грама шеќер се доволни за 10 килограми јаболка, а ако јаболката се навистина слатки, тогаш шеќерот не е потребен.

Измиените јаболка добро исечкајте ги заедно со семките и кората. Додадете шеќер и измешајте. Оставете се да отстои три до четири недели. Повремено промешуваме и чуваме на температура помеѓу 18 и 25 степени. Кога ќе процениме дека е готов ја прецедуваме содржината и оцедот е спремен за користење.

Лековити својства

Основната состојка на јаболковиот оцет е оцетната киселина. Предноста на домашниот јаболков оцет во однос на индустриски добиениот оцет е тоа што содржи многу корисна јаболкова киселина. Покрај тоа, содржи и други киселини, минерали, витамини и есенцијални амино киселини. Неговата важна состојка е калиумот, кој го содржи во голема мера. Тој е еден од електролитите одговорни за протокот на електрична енергија во телото. Влијае на правилното функционирање на мускулите, цревата, како и на срцевиот ритам.

Јаболковиот оцет се користи за плакнење на косата после миење бидејќи ја враќа нормалната PH рамнотежа на косата, благотворно делува на скалпот, го отстранува првутот и и дава сјај на косата. За тоа потребно е да се направи раствор кој содржи 1 литар вода и 1 дл оцет.

Порано беше широко користен за контрола на вошки. Не ги убива вашите, но ги отстранува гнидите од косата, што го спречува понатамошното размножување на овој паразит.

Разреден со вода, во сооднос 1:1, ги смирува изгорениците. Водената бања во која се додава ги ублажува изгорениците од сонце предизвикани на кожата. Со оглед на тоа што го поттикнува процесот на метаболизам, го забрзува согорувањето на мастите, се користи и како средство за слабеење доколку за време на ручекот испиете чаша вода во која се раствора една лажица јаболков оцет. За третман на ревматоиден артритис се препорачуваат облоги со него, поставени на болни зглобови. Се користи и за лекување на разни кожни болести, на прво место егзема.

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!