Како да направите совршено тесто за пита: Многу корисен совет за младите домаќинки!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Корисен рецепт за класично домашно тесто за пита.

Состојки:

  • околу 1 кг меко бело брашно
  • малку сол
  • 1 јајце
  • 1/2 л топла вода

Подготовка:

Брашното треба да се просее, во подлабок сад. Рачно направете дупка во брашното, ставете сол и јајце во неа. Со левата рака ќе истурите вода, малку по малку, и со десната рака мешате. Значи, малку по малку истурате вода, мешате и мачкате со десната рака – остатокот од брашното ја „опкружува“ смесата што ја мешате.

Сами ќе одредите количина на тесто што ви треба за оброкот. Од овие, наведени количини што ни требаат за да добиеме три кори – тоа е доволно за голема тепсија (дијаметар 50). Месите и ја достигате количината тесто што е доволно за вас – престанувате да додавате вода, сега месите со двете раце. Во садот имате повеќе брашно околу тестото – и нека биде, ќе ви треба подоцна.

- Advertisement -

Не треба да претерувате со посипување брашно, за да не стане премногу тврдо. За да го избегнете ова, извадете го ова уште недовршено тесто од садот и месете го на работната површина десетина минути, повремено, по потреба, попрскувајќи малку брашно под тестото – додека не престане да лепи. Од вкупната количина тесто, одделете три топчиња – кори.

Поединечно измешајте го секое топче добро и оставете ги да одморат десет минути. По десет минути, повторно измешајте ги сите три топчиња – веднаш ќе почувствувате дека тестото е многу помеко и „поподвижно“. Уште еднаш, формирајте топчиња, премачкајте ги со масло и оставете ги да се одморат на топло околу еден час.Покријте ги со стар чаршав или крпа.

Откако се одмориле, посипете ја површината со малку брашно. Земате топче тесто и го растегнувате со сукалото колку што е можно повеќе. Дијаметарот на средна кора кога се протега на овој начин не треба да надминува 40-50 см. На шпоретот, чувајте топло масло (или маснотии) во сад. Посипете топло масло (2-3 лажици) на истегнатите кори и рачно распоредете ја по целата површина – ова е важно, за тестото да не пукне додека се протега. Сега ги засукувате ракавите и со подмачкани раце, почнувате да го растегнувате тестото.

Растегнете го тестото до посакувана должина и дебелина и потоа наполнете го со фил по ваша желба.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!