Како да направите масло од кантарион: За што е добар и како се користи!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Кантарионот одамна е познат кај нашата нација по неговите лековити ефекти. Еден начин да се користи кантарион во текот на целата година е да се направи масло од кантарион.

Маслото од кантарион главно се користи во воспалителни процеси на кожата, за третман на полесни повреди, благи изгореници, црвенила предизвикани од изгореници од сонце, отоци од убоди од инсекти, за масажа при ревматски проблеми. А во гинекологијата се користи во форма на вагинални супозитории или како тампон натопен со масло, како одлично средство за дезинфекција против бактериски инфекции.

Маслото од кантарион се прави на едноставен начин, па еве како можете да го направите дома.

Состојки:

  • грст кантарионови гранчиња
  • маслиново масло
  • тегла

Подготовка:

- Advertisement -

Кантарионот се бере кога цвета. Исечете ги растенијата со нож или ножици, така што коренот ќе остане во земјата за следната година. Собраните растенија врзете ги во сноп и закачете ги некаде за да преноќат. Растенијата не се мијат. Наутро, ставете ги гранчињата во измиени и исушени тегли, а потоа прелијте ги со маслиновото масло.

Во традиционалната медицина се користи маслото од кантарион, кое се подготвува така што со врвовите од ова растение се полнат три четвртини од стаклена тегла или соодветно шише, а потоа се прелива со маслиново масло.

Се препорачува да се користи квалитетно ладно цедено маслиново масло. Затворете ги теглите со капак или гума и хартија. Оставете ги теглите да отстојат 45 дена. Маслото треба да добие карактеристична црвеникава боја.

После тој период, процедете го маслото и исцедете го од растенијата. Со инка и газа истурете го маслото во шишиња, а потоа чувајте го на соодветно место. Да се ​​чува на суво, ладно и темно место. Не треба да се чува на сонце или во фрижидер. Вака подготвеното масло од кантарион може да се користи во текот на целата година, до следната жетва на кантарион.

За што е добро и како се користи маслото од кантарион?

Маслото од кантарион може да се користи за надворешна употреба и за јадење. Одличен е за кожата па може да се користи за нанесување. Ја заштитува кожата и ги спречува воспалителните процеси на неа. Помага и ја храни чувствителната, сува и испукана кожа. Може да се користи и за масажа.

Се користи за опуштање на мускулите и помага при слаба циркулација. Маслото од кантарион не треба да се користи како заштита од сонце, бидејќи е фотосензитивно и може да предизвика промени на кожата, но доколку имате изгореници од сонце, тогаш е корисно.аслото од кантарион е подеднакво добро за изгорениците и заздравувањето на рани, а се користи и за каснување од инсекти. Се нанесува на лицето како природен лек против акни, а помага и при ревматизам. Маслото се користи и за лекување на хемороиди.

Кантарионот е добар за желудникот и против депресија. За болки во стомакот и за смирување потребно е да се пие по 1 лажичка масло од кантарион три пати на ден, половина час пред јадење, со малку течност или да се стави на коцка шеќер и да се цица.

- Advertisement -

Последни рецепти

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...

ЈОГУРТИНА: Прекрасна торта направена од само пет наједноставни состојки

Јогуртот му дава неверојатна свежина, наместо јогурт можете да користите и крем сирење. Може да послужи и како сочна база за бисквити за колачи...

МЕДЕЊАЦИ : Едноставен рецепт за традиционални колачиња

Кога ќе посакате да на направите медењаци еве едноставен рецепт за овие вкусни и фини традиционални колачиња. Состојки: 500 гр брашно, 1 прашок за пециво, ...

ТОРТА СО ЧОКОЛАДА И КАФЕ: Само за љубителите на софистицирани слатки – вкус кој долго ќе се памети!

Кафето и чоколадната торта никогаш не треба да се одвојуваат. А кога кафето и чоколадото ќе се спојат во една торта – тогаш се...

БОЕМСКИ КОЦКИ, ЧИЈ ВКУС ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Домашна хит торта која ја менува и најдобрата торта!

Доколку барате совршено колаче, рецептот за боемски коцки е токму тоа што го барате. Состојки: Кора: 12 белки 12 лажици шеќер 2 лажички цимет 200 грама...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!