Како да направите лижавчиња дома!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ако сакате да ги израдувате децата со некои слатки, тогаш направете ги овие лижавчиња.

Децата можат да ви помогнат да декорирате, за да можете сите да се забавувате.

Состојки:

  • 2 чаши шеќер
  • 2/3 чаша сируп од пченка
  • 2 лажички екстракт од ванила или нане
  • бонбони по желба
  • стапчиња за лижавче

Специјална опрема:

  • термометар за готвење

Подготовка:

- Advertisement -

Обложете два големи плехови за печење со пергаментна хартија. Наполнете голем сад со ледена вода и оставете го на страна. Шеќерот, сирупот од пченка и 1/4 шолја вода измешајте ги во мала длабока тава или шерпа и ставете ја на средна температура.

Прицврстете го термометарот на внатрешната страна на тавата. Зголемете ја температурата на средно додека смесата не зоврие, мешајте додека не се растопи шеќерот. Потопете мала четка за пециво во вода и поминете по страните на шерпата за да спречите формирање на кристали.

Гответе ја смесата 5 до 7 минути додека температурата на термометарот не достигне 140 ° C.  Садот веднаш префрлете го во чинија со ледена вода, внимателно потопувајќи ги страните, но внимавајте да не навлезе вода во неа. Оставете го садот 10 до 15 секунди да се излади смесата, а потоа извадете ја од садот со ледена вода.

Доколку користите екстракт, внимателно потопете го во смесата веднаш откако ќе ја извадите шерпата од ледената вода. Брзо истурете го сирупот на плехот и направете кругови или форми по ваша желба а потребна е и брзина. Потоа врз тој сируп притиснете ги стапчињата и украсете со бонбончиња или декорации по желба со лесно притискање во лижавчето.

Оставете целосно да се излади додека целосно не се стврднат, а потоа внимателно излупете ги лижавчињата од хартијата за печење.

Забелешка: Работете брзо бидејќи штом го извадите сирупот од шпоретот многу брзо ќе се стврдне. Ако сирупот е премногу тврд, загрејте го на средна температура додека малку да омекне.

- Advertisement -

Последни рецепти

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...

ЈОГУРТИНА: Прекрасна торта направена од само пет наједноставни состојки

Јогуртот му дава неверојатна свежина, наместо јогурт можете да користите и крем сирење. Може да послужи и како сочна база за бисквити за колачи...

МЕДЕЊАЦИ : Едноставен рецепт за традиционални колачиња

Кога ќе посакате да на направите медењаци еве едноставен рецепт за овие вкусни и фини традиционални колачиња. Состојки: 500 гр брашно, 1 прашок за пециво, ...

ТОРТА СО ЧОКОЛАДА И КАФЕ: Само за љубителите на софистицирани слатки – вкус кој долго ќе се памети!

Кафето и чоколадната торта никогаш не треба да се одвојуваат. А кога кафето и чоколадото ќе се спојат во една торта – тогаш се...

БОЕМСКИ КОЦКИ, ЧИЈ ВКУС ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Домашна хит торта која ја менува и најдобрата торта!

Доколку барате совршено колаче, рецептот за боемски коцки е токму тоа што го барате. Состојки: Кора: 12 белки 12 лажици шеќер 2 лажички цимет 200 грама...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!