Како да киселите цвекло за да ги зачувате сите витамини: Рецепт за најздрава зимница!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Нема подобра и поздрава салата од домашно кисело цвекло.

Состојки:

  • 5 кг цвекло
  • 500 мл оцет
  • 2 литри вода
  • 60 гр сол
  • 80 гр шеќер
  • 1 кесичка конзерванс

Подготовка:

Измијте го цвеклото, а потоа отстранете ги врвовите од двете страни. Наредете во поголемо и подлабоко тенџере, а потоа истурете вода. Треба да има многу вода, бидејќи ќе треба подолго време да се готви, најмалку 2 часа.

По час и половина, земете нож или вилушка и боцкајте го цвеклото за да видите колку е зготвено. Слободно прободете го до средината, за да видите дали сеуште е тврдо во средината, а потоа гответе уште половина час. Процедете и оставете да се излади целосно.

- Advertisement -

Во друг сад, истурете оцет, вода, сол и шеќер и ставете да се вари. Кога ќе зоврие, тргнете го од оган и покријте. По 10 минути, додадете конзерванс и промешајте, брзо ќе се раствори.

Излупете го разладеното цвекло и исечете го на прстени. Пополнете ги теглите со ставање на цвеклото хоризонтално. Истурете ладен прелив над секоја тегла, така што течноста е еден сантиметар над цвеклото. Ставете целофан и капаци и чувајте на суво и темно место додека не се сервира. Од оваа мерка се добиваат 9 тегли.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!