Испукани чоколадни колачиња: Имаат интересен изглед и совршен вкус!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Сочно и меко одвнатре, крцкаво однадвор, колачињата се совршен третман со вкус на чоколадо. Освен што лесно се прават, тие изгледаат убаво.

Состојки:

  • 200 гр чоколадо за готвење
  • 200 гр брашно
  • 2 јајца
  • 100 гр кафеав шеќер
  • 50 гр маргарин
  • 1 ванилин шеќер
  • прстофат сол
  • 1 и 1/2 лажичка прашок за пециво

Подготовка:

Растопете го чоколадото на пареа и оставете го малку да се излади. Изматете ги јајцата, шеќерот и ванилиниот шеќер и во смесата додадете маргарин и стопено чоколадо на собна температура. Се добро измешајте со миксер.

Во посебен сад измешајте го брашното, претходно просеано, прашок за пециво и малку сол и полека додавајте во смесата што ја добивте од јајцата, шеќерот, путерот и чоколадото, додека миксерот работи со мала брзина. Кога ќе добиете еднообразно тесто, покријте го и оставете го во фрижидер два часа.

- Advertisement -

Загрејте ја рерната на 180 степени, обложете го плехот со хартија за печење и истурете шеќер во прав во сад. Сега почнете да вадите од изладеното тесто со лажица и со рацете обликувајте топче со големина на орев. Обликуваната топка превртете ја во шеќер во прав, а потоа пренесете ја во плех за печење, со одредено растојание помеѓу секоја од нив.

Печете 10 минути, а кога ќе се олади, уживајте во миризливите и вкусни испукани колачиња. Ако ги чувате во кутија за бисквити или стаклена тегла со капак, тие можат да траат до 15 дена.

Уживајте!

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!