ИМУНОБОМБА ДИРЕКТНО ОД ПРИРОДАТА: Измешајте ги овие 5 состојки и ќе добиете еден од најздравите чаеви на светот!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Лесно се прави, вкусот е одличен, ефектот е неверојатен!Ви предлагаме домашен чај за зајакнување на имунитетот, кој се прави лесно и брзо, и е многу вкусен. Содржи храна која е прав избор, како што се мед, ѓумбир, лимон и јаболков оцет.

Состојки:

  • Вода
  • Корен од ѓумбир
  • Цимет
  • Мед
  • Јаболков оцет
  • Лимон

Подготовка:

Излупете парче ѓумбир со големина од околу пет сантиметри, исечете го на парчиња.

Ставете го во шерпа со 800 милилитри вода и лажичка цимет, оставете го да зоврие, тргнете го од оган и оставете околу десет минути. Исцедете, изладете и измешајте две лажици јаболков оцет, три лажици мед и сок од еден лимон. Пијте по две чаши секој ден.

- Advertisement -

Зајакнувањето на имунолошкиот систем е природно најдобро решение ако сакате да го заштитите вашето тело од „напади“ од околината, како што се настинки и разни вируси. Домашните чаеви полни со здрави состојки се одличен избор.

- Advertisement -

Последни рецепти

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...

ЈОГУРТИНА: Прекрасна торта направена од само пет наједноставни состојки

Јогуртот му дава неверојатна свежина, наместо јогурт можете да користите и крем сирење. Може да послужи и како сочна база за бисквити за колачи...

МЕДЕЊАЦИ : Едноставен рецепт за традиционални колачиња

Кога ќе посакате да на направите медењаци еве едноставен рецепт за овие вкусни и фини традиционални колачиња. Состојки: 500 гр брашно, 1 прашок за пециво, ...

ТОРТА СО ЧОКОЛАДА И КАФЕ: Само за љубителите на софистицирани слатки – вкус кој долго ќе се памети!

Кафето и чоколадната торта никогаш не треба да се одвојуваат. А кога кафето и чоколадото ќе се спојат во една торта – тогаш се...

БОЕМСКИ КОЦКИ, ЧИЈ ВКУС ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Домашна хит торта која ја менува и најдобрата торта!

Доколку барате совршено колаче, рецептот за боемски коцки е токму тоа што го барате. Состојки: Кора: 12 белки 12 лажици шеќер 2 лажички цимет 200 грама...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!