Идеален, брз, гурмански оброк: Супер рецепт за школки!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Кога споменуваме школки, првото нешто што ми паѓа на ум е парче свежо печен домашен леб со кој ќе го собереме финиот сос од школките.

Одлични се без оглед на тоа како се подготвени, и покрај тоа, не се скапи и се готват многу кратко, па прават идеален брз, а од друга страна гурмански оброк. Комбинацијата на вино, лук, свеж магдонос и овие прекрасни школки ги освојуваат дури и најсложените непца.

Состојки:

  • 1,5 кг школки
  • 4-5 лажици маслиново масло
  • 250 мл бело вино
  • неколку гранчиња свеж магдонос
  • 4-5 чешниња лук
  • малку бибер
  • 1 лимон

Подготовка:

Исчистете ги школките: изгребајте го влакнестиот дел од спојот на лушпата со тапата страна на ножот, како и лепилото однадвор, и секоја школка добро исплакнете ја во ладна вода.

- Advertisement -

Загрејте длабока тава или тенџере, додадете маслиново масло, ситно исечен лук и сецкан магдонос, малку бибер и промешајте кратко. Потоа додадете школки и исечен лимон.

Гответе така некое време, а кога ќе се отворат школките, додадете го виното и кратко варете ги. Ако сакате, додадете малку трошки од леб на самиот крај од готвењето и послужете веднаш. И не заборавајте да исечете многу леб!

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!