Златен хумус е најздравиот намаз на светот: Содржи калциум и магнезиум, го штити срцето и линијата!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Вкусниот намаз од леблебија, кое е составен дел од многу кујни од Блискиот исток, популарноста ја стекна во западните земји само пред неколку години.

Соединетите држави неодамна забележаа значително зголемување на побарувачката за хумус, поради фактот што е призната како храна без глутен. Леблебијата е исто многу добар извор на железо. Денес ви донесовме рецепт за златен хумус.

Состојки:

  • 1 лименка наут
  • 2 ситно исецкани чешниња лук
  • 2 лажици тахини сос
  • 1/2 лажичка мелен ким
  • 2 лажички куркума
  • сок од 1 лимон
  • 3 лажици маслиново масло
  • 1/2 лажиче сол
  • 4 лажици ладна вода

Подготовка:

Ставете наут во мала тава и покријте го со ладна вода. Кога ќе зоврие, намалете ја температурата и оставете да се крчка. Гответе додека наутите не почнат да се распаѓаат и да станат меки. Исцедете ја водата и оставете да се излади.

- Advertisement -

Додадете лук, сок од лимон во блендерот и мешајте додека не се соединат. Додадете разладени наут и други состојки. Мешајте додека не се добие мазна и кремаста текстура. Ако е потребно, додадете повеќе ладна вода.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!