Зелник на малешевски начин

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Во источниот дел на Македонија, во прекрасната Малешевија се прават најубавите македонски јадења, запишани или запаметени уште од усните преданија на нивните баби и прабаби.

Во Берово вештите домаќинки го прават надалеку познатиот малешевски зелник, специјалитет со неповторлив и единствен вкус, комбиниран со бело беровско сирење или со буламач.

Потребни состојки:

За тесто:

  • 1 кг брашно
  • 1 коцка квасец (50гр)
  • 1 голема лажица сол
  • 1 колема лажица шеќер
  • вода по потреба (за замесување)
  • зејтин (за премачкување на корите)

За фил:

  • праз
  • сирење

(за филот може да се употреби и спанаќ или пржен праз со пиперки и домати)

Начин на подготовка:

- Advertisement -

Се потквасува една коцка квасец со една супена лажица шеќер и една супена лажица сол. Потоа добиената смеса се меша со еден килограм брашно и вода по потреба.

Откако тестото убаво ќе се замеси, се остава еден час за да нарасне. Потоа тестото се дели на пет помали и еден поголем дел. Сите делови се сукаат многу тенко со дебелина од околу 1 милиметар.

Секоја сукана кора се остава на еден простран чаршав да се исуши, се додека не се расука секој дел од тестото.

Најголемиот дел од тестото се расукува во поголема дебелина и покриен се става врз еден плех. На помалите кори се распоредува иситнето сирење и се посипуваат со зејтин.

Потоа се собираат и се редат во поголемата кора. Се редат почувајќи од краевите на плехчето кон внатре. На крај со краевите на поголемата кора се покриваат и замотуваат помалите кори.

Во средината се става малку запржениот праз со сирење и одозгора се посипува со брашно. Се остава еден час да стаса, а потоа се става да се пече на 250 степени Целзиусови.

Откако ќе се испече се вади од рерната и се полива со 100 грама зовриена вода со зејтин и пак се става во рерна да се допече уште 10 минути.

Пријатен апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...

ЈОГУРТИНА: Прекрасна торта направена од само пет наједноставни состојки

Јогуртот му дава неверојатна свежина, наместо јогурт можете да користите и крем сирење. Може да послужи и како сочна база за бисквити за колачи...

МЕДЕЊАЦИ : Едноставен рецепт за традиционални колачиња

Кога ќе посакате да на направите медењаци еве едноставен рецепт за овие вкусни и фини традиционални колачиња. Состојки: 500 гр брашно, 1 прашок за пециво, ...

ТОРТА СО ЧОКОЛАДА И КАФЕ: Само за љубителите на софистицирани слатки – вкус кој долго ќе се памети!

Кафето и чоколадната торта никогаш не треба да се одвојуваат. А кога кафето и чоколадото ќе се спојат во една торта – тогаш се...

БОЕМСКИ КОЦКИ, ЧИЈ ВКУС ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Домашна хит торта која ја менува и најдобрата торта!

Доколку барате совршено колаче, рецептот за боемски коцки е токму тоа што го барате. Состојки: Кора: 12 белки 12 лажици шеќер 2 лажички цимет 200 грама...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!