Зеленчуци подготвени на кинески начин – цело семејство ќе ги обожава…

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Згответе нешто поразлично и вкусно за ручек или вечера.

Потребни состојки:

  • зеленчуци по ваш избор (пиперки, моркови, тиквички, печурки, карфиол, кромид)
  • 2-3 чешниња лук
  • 1 мала лажичка мелен ѓумбир
  • 1-2 голема лажица соев сос
  • 2-3 капки чили сос (тобаско)
  • 1-2 големи лажици сусамово семе
  • 1-2 големи лажици маслиново масло
  • сусам по желба
  • зачини по желба

Начин на подготовка:

- Advertisement -

Загрејте го сусамовото масло во тава за пржење (вог тава). Додадете лук, ѓумбир и сусам. Пржете ги заедно состојките додека лукчето не добие златинеста боја.

Сите зеленчуци насечете ги на тенки лентички и додадете ги во тавата. Поклопете ја тавата со капак и гответе ги на силен оган. Откако ќе омекнат зеленчуците додадете го соевиот сос и чилито. Зачинете по желба.

Зеленчуците треба да останат ’’ал денте’’, меки од надвор а внатре малку потврди, за да се зачуваат сопствените вкусови и арома.

Затоа не треба да се пржат долго, се готват кратко на силен оган, за да ја задржат посакуваната текстура како што нагласивме погоре. Потоа се сервираат во порции.

Се служи додека е топло.

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!