Зелени домати од тегла: Лесна подготовка и вкусна зимница!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Оваа зимска салата има неверојатен вкус, со сигурност ќе ја обожавате.

Состојки:

  • 2 кг зелен домат
  • 1 главица лук
  • црн бибер во зрно (по вкус)
  • ловоров лист (по вкус)
  • 2 мали лажички сол по тегла
  • 30 мл алкохолен оцет по тегла

Подготовка:

Најпрво исчистете ги доматите и насечете ги на покрупни парчиња.

- Advertisement -

Доматите редете ги во големи тегли со додавање на зачините, лукче, бибер и ловоров лист. Наредете еден ред домати па додадете ги зачините, потоа повторете ја постапката, се така наизменично додека ја наполните теглата.

На крај во секоја тегла додадете 2 лажички сол, 1 лажичка шеќер и 30 милилитри оцет. Налејте ги теглите со вода и затворете ги со капачиња. Протресете ги убаво сите тегли за да се растопи солта и шеќерот.

На крај пастеризирајте ги теглите, ставете ги во шерпа со вода и оставете ги да вријат околу 10тина минути.

Откако ќе проврат оставете ги малку да отстојат во топлата вода, а кога ќе почне да се оладува водата извадете ги теглите и завиткајте ги во ќебе или крпа и оставете ги така се додека потполно не се оладат.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!