Зелени домати во тегла: Зимска салата!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ќе се воодушевите од вкусот на овој рецепт. Нешто што мора да се проба.

Состојки:

  • 3 кг. домати
  • 1 пиперка (по можност црвена пиперка ако ја имате)
  • 2 средни главици кромид
  • 2 главици лук
  • 1 китка листови магдонос
  • 4 лажици шеќер
  • 4 лажици сол
  • 1 лута пиперка (не е потребна ако не ви се допаѓа)
  • други зачини може да вклучуваат зрнца од пипер, лук, ловоров лист
  • бел оцет, секоја тегла содржи 30 ml. оцет

Подготовка:

Измијте го доматот, пресечете го на половина или на неколку делови ако е поголем. Исечете го кромидот на подолги парчиња и додадете го во сад со исечените домати. Остатокот од зеленчукот исечкајте го. Додадете шеќер, сол и други зачини што ги сакате, измешајте и оставете да отстои околу 2 часа. По два часа треба да има многу течност од зеленчукот.

- Advertisement -

Истурете во теглите заедно со сокот, треба да биде до половина од теглата (сок). Ако ставите бибер, ловоров лист и кромид, најдобро е на крајот да ги ставите во тегла, по малку во секоја.

Во секоја тегла сипете по 30 милилитри оцет, цврсто затворете ја и ставете ја во шерпа/тенџере. На дното на шерпата претходно ставете крпа или покривка за маса. Кога ќе ги наредите теглите, истурете вода и ставете ги на шпорет да се варат.

Кога ќе зовријат варете уште 30 минути. Исклучете го шпоретот и оставете ги теглите во топла вода уште 10-15 минути. Извадете ги и избришете ја секоја тегла и превртете ги наопаку. Следниот ден наредете во шпајз. Уживајте во одличниот вкус на оваа салата веќе по две недели.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!