За сите љубители на пикантниот вкус: Рецепт за УРНЕБЕС САЛАТА

Вреди да се проба:

Прочуената урнебес салата се припрема многу лесно, а можете да ја служите за секаква пригода, па дури и кога ќе посакате да каснете за оброк нешто зачинето и пикантно.

Состојки:

  • 250 гр. сирење
  • 40 мл. масло
  • 2 лаажички мелен црвен пипер
  • 1 лажичка буковец (лут буковец по желба)

Подготовка:

Соситнете го сирењето, па додадете го маслото и зачините, мелен црвен пипер и буковец.

- Advertisement -

Секоја од состојките додавајте ги постепено и после секое додавање мешајте убаво додека не се соединат состојките.

На здравје!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!