Зачекорете во летото подготвени: Пијалок за детоксикација кој го обновува целиот организам!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Да се ​​биде доволно хидриран не е особено тешко, важно е само да прифатите добри навики со цел да го воведете вашето тело во рамнотежа и да му помогнете да функционира најдобро што може.

Иако понекогаш ни се чини дека за време на постудените денови немаме толку потреба од вода, на нашето тело му треба редовно внесување на течности во текот на целата година бидејќи на тој начин придонесуваме за подобра рамнотежа на целиот организам.

- Advertisement -

Поради улогата на природен прочистувач на организмот, водата е многу ефикасно оружје за детоксикација, а ако додадете парчиња свеж агрум и краставица, ќе добиете омилен пијалок кој ќе ви помогне да се ослободите од непотребните натрупани токсини во вашето тело.

Оваа вода за детоксикација можете да ја пиете во текот на целиот ден бидејќи е вкусна и истовремено оптимално го хидрира вашето тело.

Состојки:

  • 2 л вода
  • 1 грејпфрут исечен на прстени
  • 2 лимони исечени на прстени
  • 2 свежи краставици исечени на прстени
  • 1 грст свежи листови од нане

Подготовка:

Исечете ги сите плодови и краставици на потенки прстени и ставете ги во бокалот. Додадете вода. Изгмечете го овошјето малку со дрвена лажица за да ги ослободите нивните вкусови. Ставете го во фрижидер.

Откако ја пиевте оваа вода за детоксикација првиот ден, слободно можете да додадете нова вода во бокалот со истите парчиња агруми, краставица и нане.

За успешен ефект на детоксикација, ве советуваме да го консумирате овој освежителен пијалок седум дена и да бидете сигурни дека ќе бидете бесконечно благодарни на вашето тело!

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!