ЗАПОЧНЕТЕ ГО ДЕНОТ СО ОВОЈ НАПИТОК И ЌЕ ПУКАТЕ ОД ЗДРАВЈЕ: Невидена моќна комбинација од магдонос и лимон!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Напиток кој ќе го рестартира целиот организам…

Магдоносот содржи две групи уникатни состојки: ароматични масла кои го прават да мириса толку силно и флавоноиди кои заедно ги елиминираат токсините од телото!

Магдоносот ја поттикнува и циркулацијата на крвта, а со додавање на сок од лимон, кој е полн со витамин Ц и други корисни хранливи материи, ќе добиете ефикасен напиток кој го зајакнува имунолошкиот систем, ги намалува масните наслаги и многу успешно го намалува холестеролот на сосема природен начин. .

- Advertisement -

Со еден збор, овој пијалок е исклучително здрав за сите системи во вашето тело!

Состојки:

  • 1,5 литри вода
  • 3 грста магдонос со средна големина
  • 1 кг лимон
  • малку сода бикарбона

Подготовка:

Измијте ги лимоните со сода бикарбона и оставете ги во ладна вода околу половина час да отстојат.

Сварете литар и половина вода, оставете да се излади, а потоа исечкајте ги лимонот и магдоносот и измешајте ги со водата. Оставете во покриен сад во фрижидер 24 часа, а потоа измешајте се во миксер. Чувајте го на ладно место и консумирајте околу 100 мл дневно.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!