Запечени пиперки со прелив од павлака – Богат вкус кој освојува со првото залче!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ова е комбинација како салата со лук, но без оцет и полнети похувани пиперки но без похување. Освежува, разблажува и воедно има богат вкус.

За некој ова јадење претставува салата, за други како прилог со главно јадење или прилог со месо.

Состојки:

  • 1 кг меснати бабури (може било какви)
  • 1 лажица сол (по ваш вкус може помалку или повеќе)
  • 1/2 лажичка мелен бибер по вкус
  • 100 мл масло
  • 180 гр кисела павлака (една мала чашка)
  • 180 мл јогурт (мала чашка, а доколку користите поголемо пакување, сите мерки
  • треба да бидат со чаша од 200 мл)
  • 100 мл вода
  • 1 лажица брашно
  • лук по вкус (може свеж или во прав)

Подготовка:

Вклучете ја рерната на 200 степени.

- Advertisement -

Пиперките исчистете ги од дршките и семето, па пресечете ги по средина на половина, а потоа секое парче пресечете го на два или три дела, секако во зависност од големината на пиперките.

Подгответе огноотпорна тава за печење и премачкајте ја со масло. Во неа наредете ги пиперките, прво еден ред кој малку ќе го попрскате со масло, ситно сецкано лукче, посипете со сол и бибер, а потоа наредете го вториот ред пиперки. Се повторува истата постапка и помеѓу секој ред пиперки се посипува масло, ситно сецкано лукче и бибер.

Така подготвени пиперките се ставаат во фурна да се печат околу саат време. Доколку е помесната пиперката потребно е еден час затоа што ќе испушти течност, а за другите пиперки времето е пократко). Преценете сами според тоа каков пипер ќе ставите. Пиперот треба да биде малку запечен, кога ќе ја боцнете со виљушка да биде мека, но никако не смее да се распаѓа.

Изматете ја киселата павлака, јогуртот и брашното, додадете вода и повторно изматете. На крај додадете сол и црн бибер, може и ситно сецкан магдонос, малку ситно сецкано лукче (или лук во прав). Полека рамномерно прелијте ја смесата врз редените пиперки, така да подеднакво се распространи смесата во тавчето.

Пиперките треба да бидат густо наредени во тавата, па дури и едно парче врз друго, за кога ќе се прелие целата да биде облеана во преливот.

Вратете ја тавата во рерна и печете уште 30 минути, додека не зарумени одозгора.

Пријатен апетит!

Извор: domacirecepti.net

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!