Залучен модар патлиџан: Ова е салата број 1 за оваа зима!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ќе стане вашата омилена зимска салата.

Состојки:

  • 4 кг модар патлиџан
  • 10 големи домати
  • 10 црвени пиперки
  • 5 чешниња лук
  • 3 лути пиперки (по желба)
  • 1 чаша шеќер
  • 2 лажици сол
  • 1 чаша масло
  • 150 мл 9% оцет.

Подготовка:

Модриот патлиџан исечете го на прстени, наредете ги во плех и додајте по малку сол во секое кругче. Оставете да се исцеди вишокот течност, потоа исцедете ја течноста и оставете модриот патлиџан убаво да се исуши.

Измијте го преостанатиот зеленчук, излупете го, извадете ги семето и стебленцата од пиперките, потоа исецкајте и мелете се.

- Advertisement -

Наредете го модриот патлиџан во голема шерпа, истурете ја смесата која ја имеливте од зеленчукот, додадете зачини и оцет и загрејте. Зеленчукот ќе испушти вода, па затоа треба да се готви околу 30 минути, додека течноста не испари. Не дозволувајте водата да врие, туку варете на умерен оган.

Кога водата ќе изврие, со лажица смесата од модар патлиџан и зеленчук ставете ја во стерилизирани тегли, затворете и завиткајте во ќебе да отстои додека не се излади. Чувајте на ладно и темно место.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!