Етно рецепт од нашите баби: Ванилици – колачиња со мирис на детство!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ванилиците се омилено колаче на многумина. Лесно се прават, највкусни на цел свет и најбитно не враќаат во детството на гости кај баба.

Со оваа мерка излегуваат многу колачиња па доколку сакате мерките на состојките можете да ги преполовите, така што ќе ви излезат околу 70 колачиња.

Состојки:

  • 250 гр маст
  • 250 гр шеќер
  • 4 јајца
  • 250 гр мелени ореви
  • околу 700 гр брашно + за попрскување на работната плоча
  • џем од кајсија, слива или некој друг по ваш избор
  • шеќер во прав за посипување
  • 3 вреќи ванилин шеќер

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 200С. Изматете ја маста на собна температура со миксер заедно со шеќерот. Додадете јајца и изматете ги заедно. Додадете ги мелените ореви и на крај измешајте го брашното со миксер, само заменете ги додатоците и ставете ги оние за тестото.

- Advertisement -

Исклучете го миксерот, месете малку со рацете за да добиете убаво, компактно тесто што не ви лепи за рацете, а потоа пренесете го тестото од садот до работната површина, попрскана со брашно. Расукајте го тестото со сукалка на околу 3-4 мм, а потоа со калап или мала чаша ракија, исечете го тестото и наредете го на плех, обложен со хартија за печење.

Печете максимум 6 минути, додека малку да поруменат. Повторете го процесот додека не се потроши целиот материјал. Оставете ги печените ванилици да се изладат, а потоа комбинирајте ги со џем по желба и превртете ги во шеќер во прав, ароматизиран со ванила.

Ставете ги во метална кутија и оставете да отстојат најмалку 24 часа пред да ги послужите за да ги впијат аромата на ванила и вкусот на џем.

Уживајте!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!