ЕДНОСТАВНА И ЕФИКАСНА ВЕЧЕРА КОГА ИМАТЕ ГОСТИ, И ТРЕБА БРЗО ДА ПОДГОТВИТЕ СЕ: Месо во маринада со компири!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Подготовката на ова јадење не мора да трае долго, но ако имате малку повеќе време, месото дефинитивно ќе биде повкусно доколку му посветите повеќе внимание и пред печењето го ставите во вкусна маринада.

Ќе ви требаат петнаесетина минути за да го подготвите јадењето, а потоа ќе треба само уште неколку пати да ја погледнете рерната. Одредете ја количината на месо врз основа на бројот на гости.

Состојки:

За 4 лица

  • 800 гр свинско месо
  • 400 гр компири
  • зачини по вкус и вкус: сол, бибер, копар, рузмарин, босилек
  • маслиново масло

Подготовка:

- Advertisement -

Месото исечкајте го на стапчиња со дебелина до еден прст (или по желба). Во подлабок сад ставете го исеченото месо и додадете масло и зачини, па се убаво измешајте и оставете да отстои најмалку половина час. Вклучете ја рерната на 200 степени да се загрее.

Тавата подмачкајте ја со масло и добро загрејте ја. Кога ќе се загрее маслото, се пржи месото. Значи, не е потребно долго да се пржи, само да се фати кората од сите страни на лентата со месо. Кога е готово, завиткајте го и покријте го со алуминиумска фолија додека ги „чекате“ компирите.

Излупете го и исечете го на четвртинки компирот. Исушете го со крпа. Кога ќе се исцеди од водата, валкајте го во зачини, да се залепи добро од сите страни, а потоа наредете го во тавче или огноотпорен сад. Ставете во рерна да се пече.

Бидејќи компирот ќе се пече подолго од месото, оставете го да се пече околу дваесет минути. Потоа, извадете ја тавата, превртете ги компирите и додадете го месото. Печете се заедно уште дваесет минути – половина час – во зависност од рерната.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!