ЕДНОСТАВЕН РЕЦЕПТ ЗА КОМПОТ ОД ПРАСКИ: Успева на секој! 

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Тука нема посебни мерки – направете колку сакате да имате.

За компотот, ви требаат тврди праски, кога ќе ги притиснете малку, така што прстите воопшто не навлегуваат во нив. Ако веќе ги земате зрелите, кога ќе ги излупите, тие ќе испуштат сок, па додека ги исечете, а потоа ги варите во тегли, тие целосно ќе омекнат. Износот што ќе го користите е апсолутно ваш избор, бидејќи тука нема мерка.

Состојки:

  • праски во количина колку што сакате
  • шеќер по вкус или 2 лажици на 1 тегла

Подготовка:

Прво измијте ги теглите, онолку колку што мислите дека ќе ви биде доволно. Се редат во сад за печење, се ставаат во ладна рерна, се вклучува на 100 степени, кога ќе се загрее, се чува 15 минути и се исклучува рерната.

- Advertisement -

За тоа време, прво добро измијте ги праските. Можете да ги истурите со топла вода, потоа оставете една минута, а потоа исплакнете во две ладни води. Иако изгледаат чисти, водата после миење воопшто не е чиста.

Излупете ги измиените праски. Извадете ги теглите од рерната и ставете ги на масата каде што ќе ги наполните. Почекајте 5 минути малку да се изладат, и започнете да ги сечете праските на парчиња. Кога ќе ги наполните теглите, додадете шеќер по вкус. Ако не сакате многу благо, две лажици по тегла се доволни. Можете да го направите компотот и без шеќер.

Кога ќе го додадете шеќерот, истурете вода во теглите. Праските треба да се потопат во вода. Пополнете ги теглите до крај. Затворете ги теглите исполнети со вода со стерилизирани капаци.

Земете една голема шерпа, мора да биде повисока од теглата и ставете крпа на дното, а потоа ставете ги теглите внатре. Истурете вода до рабовите, односно капакот на теглата и ставете ја на оган. Прво, зајакнете го оганот за да започнете со загревање, а потоа намалете малку за да не зовријат премногу.

Кога водата врие на среден оган, оставете да зоврие 15 минути. По 15 минути, исклучете го огнот и оставете ги теглите да се изладат. Потоа, само избришете ги изладените тегли и оставете ги таму каде што обично ја чувате зимската храна.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!