Едноставен рецепт за домашни слатки ЦЕЛУВКИ

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Уште еден сладок рецепт кој го правеле нашите мајки и баби.

Состојки:

  • 5 белки од јајца
  • малку сол
  • 25 лажици. шеќер во прав
  • 1 лажиче екстракт од ванила
  • неколку капки свежо исцеден сок од лимон (по избор)
  • кондиторска боја (по избор)

Подготовка:

Во сува чинија, ставете ги добро раздвоените белки (не треба да има остатоци од жолчка). За најдобри резултати, белките треба да бидат ладни, свежо извадени од фрижидерот. Додадете малку сол и почнете да ги мешате со миксер.

- Advertisement -

Почнете прво со мала брзина, а потоа постепено се зголемува до максимална брзина. Сега можете да започнете да додавате шеќер. Важно е да го додадете постепено, 1-2 лажици, мешајќи прво на мало ниво на миксер, а потоа зголемете ја брзината на максимум.

Мешајте ги белките од јајца додека не се формира цврста смеса и мешавината стане густа и сјајна.

Постојат два главни знаци дека знаете дека сте подготвени: со триење на малку смеса помеѓу палецот и показалецот, не треба да чувствувате кристали од шеќер, со вртење на садот наопаку, не треба да тече или да падне.

Додадете го екстрактот од ванила. На крај додадете 2-3 капки сок од лимон и промешајте за последен пат.

За додавање на боја, може да ја додадете во мешањето во целата смеса или подоцна да ги обоите целувките по желба.

Ставете ја смесата во шприц или пластична кеса.  Користете голем плех обложен со хартија за печење. Ставете ги целувките во загреана рерна од 100 степени без вентилатор и по желба може да ја намалите температурата на 85-90 степени. Печете околу 1 час.

Совршените целувки се суви однадвор и имаат меко јадро одвнатре. Ако мислите дека е потребно повеќе печење, можете да ги оставите во рерна уште 10-15 минути, па дури и 30 минути. Времето за печење зависи од рерната и големината на целувките.

Уживајте!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!