Домашни переци: Рецепт за меки переци што може да ги направи секој!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Меките перечиња се одличен појадок, ужина или гарнир. Ви донесовме рецепт што е толку едноставен што може секој да го направи.

Состојки:

  • 550 гр просеано брашно
  • 2,5 лажички сув квасец
  • 2 лажички шеќер
  • 1,5 лажички сол
  • 240 мл вода
  • 120 мл млеко
  • 2 лажици пченка или сончогледово масло

Премачкување:

  • 1 јајце
  • крупна
  • сусам

Подготовка:

Измешајте половина од брашното со шеќер, квасец и сол. Изматете ги заедно водата, млекото и маслото, а потоа истурете го брашното. Месете со миксер, со додаток за тесто, постепено додавајќи го преостанатото брашно, додека не добиете фино тесто што не лепи. Месете 4 до 6 минути.

- Advertisement -

Можеби не мора да го користите целото брашно што го ставате додека месите, сами ќе забележите од тестото. Пренесете го замесеното тесто на работната маса лесно попрскана со брашно, покријте го со салфетка и оставете го да отстои 10 минути.

Потоа поделете го тестото на 10 еднакви делови. Истенчете го секој дел во „црв“ или ролна долг околу 50 см. Покријте ги формираните ролнички со салфетка и оставете ги да стојат уште 10 минути.

Загрејте ја рерната на 180С. Поставете два плеха со хартија за печење.

Така отстоените ролнички обликувајте ги во перек и наредете ги на плех за печење. Секоја перек премачкајте го со изматено јајце и посипете го со крупна сол и семе од сусам по желба. Печете во загреана рерна 15-20 минути, прво едниот плех, а потоа и другиот, додека убаво зарумени.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!