ДОМАШНИ ПАНЦЕРОТИ БЕЗ КВАСЕЦ: Меко тесто кое можете да го пржите или печете во рерна!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Рецепт за панцерота без квасец со фил од шунка и сирење.

Позната италијанска панцерота, можете лесно да ја направите дома без квасец. Со овој рецепт можете или да ги пржите или испечете, како што сакате. Можете да ги послужите за појадок или вечера, ги сакаат и децата и возрасните. Во рецептот подолу, филот е направен од шунка и сирење, но филот можете да го ставите по желба.

Состојки:

  • 2 чаши брашно
  • 1 шолја јогурт
  • 1 прашок за пециво
  • 1 лажичка сол
  • половина лажичка шеќер

Фил:

  • 200 гр шунка
  • 100 гр кашкавал
  • 2 лажици сос од домати

Подготовка:

- Advertisement -

Измешајте ги сите состојки за тестото и замесете тесто. Направете 6 топчиња и оставете ги да отстојат околу 20 минути.

Во меѓувреме исечкајте ја шунката и изрендајте го кашкавалот, измешајте ги заедно со сос од домати. Секое топче израмнете го со сукало, потоа врз едната половина истурете ја смесата од шунка и кашкавал, преклопете и со вилушка притиснете ги краевите.

Ако ги пржите: Загрејте го маслото во тава и пржете ја панцеротата додека не порумени. Ставете ги на салфетка да се исцеди малку од маслото. Послужете додека е топло.

Ако ги печете: Оставете ги топчињата да отстојат 30 минути пред да ги израмните и наполните, загрејте ја рерната на 200 степени, одозгора премачкајте ја панцеротата со едно изматено јајце и печете ги околу 20 минути т.е. додека не пожолтат.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!