Домашни моцарт топчиња – Едноставно не можеш да им одолееш!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Моцарт топчиња или (Mozartkugel) се светски познат деликатес и се едни од најпознатите австриски брендови.

Тие се создадени во 1890 година во Салцбург, според оригиналниот рецепт на врвниот слаткар од Салцбург, Пол Фирст. Фирст ги именувал според славниот австриски композитор Волфганг Амадеус Моцарт.

Потребни состојки:

Основна смеса:

  • 280 гр бадеми (претходно сварени и без лушпа)
  • 250 гр шеќер во прав
  • 1 јајце
  • сок од лимон
- Advertisement -

Дополнително:

  • 100 гр фастаци
  • 30 гр какао
  • 50 гр бисквити или бадеми
  • 200 гр. чоколадо за готвење
  • 4 лажици масло
  • 4 лажици млеко

Начин на подготовка:

Најпрво во тенџере ставете околу половина литар вода да зоврие, потоа тргнете на страна и во врелата вода истурете ги бадемите. Оставете да отстојат околу 3 минути а потоа прецедете ги и отстранете им ги лушпите.

Отавете ги да се исцедат добро од течноста, и кога ќе бидат потполно суви ставете ги бадемите во блендер. Изблендирајте ги така што ќе добиете бадемово брашно.

Додадете ги во бадемовото брашно и преостанатети состојки за основната смеса. Измешајте добро да добиете хомогена смеса.

Од  смесата изведете 1/3 и ставете ја настрана. Од преостанатата смеаса исто така изведете 1/3 и тргнете ја настрана. Ќе добиете 3 различни по големина смеси.

Во најмалата смеса додадете 100 грама ф’стаци, во средната по големина смеса додадете 30 грама какао и во најголемата смеса додадете 50 грама бисквити или бадеми.

Направете топчиња најпрво од зелената смеса, па потоа завиткајте ги во црната смеса и на крај во крем слојот. (ВИДИ ВИДЕО)

На крај во сад стопете 200 грама чоколадо за готвење со 4 лажици масло и 4 лажици млеко. Секое топче извалкајте го во добиената смеса.

Наросете ги одозгора со дробени ф’стаци.

На здравје!

Целата подготовка на овој рецепт може да ја погледнете на следниот линк :

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!